Dzień ślubu – przygotowania

Dzień ślubu, przygotowania. Makijaż, fryzura. Czas się dłuży, ręce pocą, serce mocno bije. Co zrobić aby ten czas minął szybko, miło, wesoło? Aby zminimalizować stres?

Otoczyć się ludźmi, których kochasz, lubisz i czujesz się w ich towarzystwie swobodnie. Kupić szampana, przekąski, umówić fryzjerkę i wizażystkę do domu czy hotelu gdzie będziemy się przygotowywać. Zminimalizować ilość spraw do załatwienia, ograniczyć do minimum potrzebę przemieszczania się gdzieś.

Włączyć dobrą muzykę i celebrować ten dzień od samego początku. Bez pośpiechu, bez patrzenia na zegarek. U mężczyzny przygotowania trwają zwykle dużo krócej, co nie oznacza, że musi być nudno! Można zaprosić kolegów kilka godzin wcześniej, napić się razem piwa, czy drinka, powygłupiać, czy pograć na konsoli 🙂

Taka sytuacja nie dość, że jest fantastycznym rozwiązaniem dla Was, to jeszcze w oczach fotografa czy operatora wideo daje tak wiele kadrów!


Tyle się dzieje! Gesty, uśmiechy, wygłupy, toasty. Spójrzcie jak niewiele trzeba! Kolorowe szlafroczki dla druhen można kupić wcześniej. Jeśli jest odpowiednia ilość czasu, można wyszukać gdzieś okazje, promocje i zdobyć je za niewielką sumę.
Można udekorować pokój balonami, kupić personalizowane wieszaki na suknię i garnitur.

Gdzie się przygotowywać?

Pierwsza myśl dla większości z Was będzie dość przewidywalna: w domu.

Rodzice powiedzą: w domu rodzinnym. Co możemy powiedzieć – jeżeli nie dysponujecie przestrzenią w domu/mieszkaniu a oczekujecie jej na zdjęciach i filmie – to może niekoniecznie w domu rodzinnym. Nie ma takiej tradycji, że przygotowania muszą być w domu, zwłaszcza, że żyjemy już w czasach kiedy pary często mieszkają ze sobą przed ślubem itd. Pokój powinien być jasny, przestronny i w miarę możliwości mało zagracony. Idealny jest pokój hotelowy – należy się tylko upewnić wcześniej który pokój dostaniemy, ponieważ w niejednym hotelu pokoje mają różny standard i możemy dostać zarówno pokój 20 m, okna od południa, słoneczny i urządzony w naszym guście jak i ciemny, z małym oknem od północy.

A co jeżeli jednak w domu? Zadbajmy o tą przestrzeń, bo będziemy jej potrzebować. O miejscu przygotowań pomyślcie też – a może przede wszystkim pod kątem odległości do pokonania. Każda godzina przemieszczania się to o godzinę mniej Waszego czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi.

Błogosławieństwo

Dla wielu osób to ważny element tradycji. Moment intymny.

Niekoniecznie nadaje się on na zdjęcia czy film, ale jeśli już wam na tym zależy, to pamętajcie, że musi być światło, miejsce dla fotografa czy operatora tak aby można było pokazać ten moment ładnie a nie tylko tak jak pozwolą na to warunki. Jeśli nie chcecie się wdzieć przed ślubem tylko przy ołtarzu, błogosławieńswto można zrobić jeszcze przed przygotowaniami, rano albo nawet poprzedniego dnia.

Jak ułatwić ekipie foto i wideo pracę?

Przygotujcie detale do sfotografowania. Najlepiej ułożyć je w jednym miejscu a kreatywny fotograf czy operator będzie wiedział co z nimi zrobić aby pokazać je jak najładniej. Nie każda suknia nadaje się do sfotografowania na wieszaku. Czasem jej krój nie pozwala na ładne wyeksponowanie kiedy wisi. Można wypożyczyć manekin, który ładnie wyeksponuje suknię. Uprzątnijcie z pola widzenia wszystkie reklamówki, torby, walizki, płaszcze, torebki. Stanowisko do makijażu najlepiej wybrać w pobliżu okna – tam zarówno wizażystka jak i fotograf będą miali najlepsze światło do pracy. Pamiętajcie, aby panna młoda nie miała wykonywanego makijażu i fryzury jako ostatnia w kolejce. To ona jest najważniejsza w tym dniu i musi mieć komfort, że zdąży się na spokojnie ubrać. Osoby, które pomagają w zakładaniu sukni same powinny być juz gotowe aby czuć się komfortowo za zdjęciach 🙂 To jest moment, kiedy żaden fotograf nie chciałby usłyszeć: ale mnie proszę nie fotografować, bo ja jeszcze mam wałki na głowie 🙂

 • przyjęcie weselne wesele ceremonia plenerowa zdjęcia ślubne fotografia ślubna fotograf ślubny reportaż ślubny 5czwartych Warszawa Łódź Wrocław Gdańsk Kraków Opole Wrocław Lublin
  Kontakt
  Kontakt
 • przyjęcie weselne wesele ceremonia plenerowa zdjęcia ślubne fotografia ślubna fotograf ślubny reportaż ślubny 5czwartych Warszawa Łódź Wrocław Gdańsk Kraków Opole Wrocław Lublin
  rezerwacja terminu
  rezerwacja terminu
1 Comment
 • Detournelle
  Posted at 14:07h, 07 lutego Odpowiedz

  Warto dodać tutaj tak jak mój fotograf ślubny z Podkarpacia wspominał, że zadaniem każdego fotografa być w cieni całego tego wydarzenia bo tylko wtedy zdjęcia wyjdą jak najlepiej ;).

Dodaj komentarz